wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » BLOG » Czy sorbent jest szkodliwy? - w jaki sposób neutralizuje się rozlaną ciecz hydrauliczną?
Kategorie
Kontakt
 • Cleaning System Company sp. z o.o.
 • Cleaning System Company sp. z o.o.
  ul. Owocowa 18, 62-080 Tarnowo Podgórne

  Magazyn:
  ul. Sątopska 10, 64-300 Bukowiec
  NIP: PL7811889407
 • E-mail:biuro@csc-poland.pl
 • Telefon+48 697 934 105
  +48 600 816 460
 • Godziny działania sklepuod poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-16:00
Systemy płatności
 • PayU
Polecamy
sorbent mineralny Polsorb Plus granulat

POLSORB PLUS (atest PZH) - sorbent sypki mineralny, worek 20kg (granulacja 0,5-1,5mm)

68,90 zł brutto56,02 zł netto

Przeznaczony jest do neutralizacji skażeń ciekłych powstałych na stałym podłożu. Dzięki wysokiej porowatości sorbent doskonale chłonie oleje, paliwa, i inne substancje ropopochodne a także tłuszcze, chłodziwa i wodę. Sorbent pochłania także chemikalia – kwasy, zasady i rozpuszczalniki z wyjątkiem kwasu fluorowodorowego.

Wanienka wychwytowa Jonesco z kratownicą, pojemność 100 l, żółty/czarny 1200 x 800 x 175 mm

Wanienka wychwytowa Jonesco z kratownicą, pojemność 100 l, żółty/czarny 1200 x 800 x 175 mm

1 300,00 zł brutto1 056,91 zł netto
Jest stosowana do stałego wychwytywania wycieków lub jako miejsce dozowania płynów z pojemników.
sól drogowa z Kłodawy w worku 5 kg

Sól drogowa z Kłodawy w worku 5 kg

9,20 zł brutto7,48 zł netto
Sól do usuwania lodu z chodników, placów schodów i podjazdów. Kłodawska sól w worku to jedno z bardziej skutecznych, a przy tym najtańszych środków do poprawy bezpieczeństwa w czasie zimy poprzez rozmrażanie śniegu i lodu.

Czy sorbent jest szkodliwy? - w jaki sposób neutralizuje się rozlaną ciecz hydrauliczną?

Usuwanie skutków wycieków wymaga zastosowania specjalnych materiałów przeznaczonych do tego celu. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym prezentujemy odpowiedzi na istotne pytania związane z korzystaniem z takich środków - czy sorbent jest szkodliwy? W jaki sposób neutralizuje rozlaną ciecz hydrauliczną? W jakich miejscach można go stosować, by pozbyć się wycieków substancji?Jakie są najważniejsze właściwości sorbentu?

Tego rodzaju materiały są wykonywane z tworzyw naturalnych lub sztucznych i cechują się bardzo dobrymi właściwościami chłonnymi. Co ważne, sorbent nie jest szkodliwy, a przy tym cechuje go niepalność. Dzięki temu można go bez obaw używać do neutralizowania różnorodnych rozlanych cieczy – hydraulicznych, smarów, olejów, rozcieńczalników i nie tylko. Stosuje się go w celu zapobiegania wyciekom i skażeniom, zwłaszcza w przypadku niebezpiecznych substancji.

Wyróżnia się warianty sypkie, a także sprzedawane w postaci mat lub rękawów. Zasada ich użycia jest taka sama - należy umieścić lub rozsypać sorbent na wycieku, odczekać, aż rozlany płyn hydrauliczny bądź inny się wchłonie, a następnie zutylizować materiał. Czynność można powtarzać, dopóki ciecz nie zostanie zneutralizowana do końca. Dzięki temu usuwanie skutków wycieku nawet w przypadku szkodliwych substancji przebiegnie w sposób sprawny i bezpieczny.

Dlaczego warto sięgnąć po sorbent podczas wycieku?

Najważniejszą zaletą takich materiałów jest fakt, że nie są one szkodliwe. Neutralizują rozlane ciecze hydrauliczne i inne, nie wydzielając przy tym dodatkowych substancji czy oparów. Wyróżnia je także wszechstronność zastosowań w rozmaitych środowiskach. Sorbenty stosuje się w warsztatach samochodowych, halach produkcyjnych, laboratoriach, obiektach przemysłowych i nie tylko. Można je stosować do rozlanych cieczy ropopochodnych, paliw, smarów i innych problematycznych, a także szkodliwych substancji.

Osoby zainteresowane zakupem sorbentu w dowolnej postaci (mineralnej sypkiej lub w formie mat i rękawów) zapraszamy do sprawdzenia oferty CSC Poland. W sklepie online można znaleźć materiały przeznaczone do neutralizowania wycieków chemicznych, hydraulicznych, a także warianty uniwersalne.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu