wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Blog » Czym są wanny wychwytowe?
Kategorie
Kontakt
Systemy płatności
  • PayU
Promocja dnia
Wanna wychwytowa stalowa 320*1340*860 mm MEDIUM ocynkowana

Wanna wychwytowa stalowa 320*1340*860 mm MEDIUM ocynkowana

2 821,62 zł2 185,00 zł brutto1 776,42 zł netto
Polecamy
sorbent mineralny Polsorb Plus worek

Sorbent POLSORB PLUS wiaderko 10 L

44,90 zł brutto36,50 zł netto

Przeznaczony jest do neutralizacji skażeń ciekłych powstałych na stałym podłożu. Dzięki wysokiej porowatości sorbent doskonale chłonie oleje, paliwa, i inne substancje ropopochodne a także tłuszcze, chłodziwa i wodę.

Ściereczki wiskozowe niebieskie 30x40 cm 100 szt.

Ściereczki wiskozowe niebieskie 30x40 cm 100 szt.

36,90 zł brutto30,00 zł netto

Miękkie, uniwersalne ściereczki z mieszanki wiskozy (70%) i poliestru (30%). Nie pozostawiają zarysowań na czyszczonych powierzchniach. Bardzo dobrze chłoną płyny a przy tym są wytrzymałe a mocna struktura zapobiega rozdzieraniu.

Przewiewna bluza kucharska

Przewiewna bluza kucharska

108,39 zł brutto88,12 zł netto
Doskonale oddychająca bluza do pracy w gorącej kuchni. Plecy wykończone siatką bardzo dobrze przepuszczającą powietrze. Uzyskała bardzo dobre opinie w czasie testów przez kucharzy. Posiada stylową lamówkę, kieszeń na klatce piersiowej i rękawie oraz…

Czym są wanny wychwytowe?

Substancje niebezpieczne dla środowiska powinny być przechowywane w specjalnych pojemnikach. Istnieje bowiem ryzyko, że płyny wyciekną podczas składowania lub transportu. Wówczas należy zbiorniki z płynami umieścić na specjalnych, wannach wychwytowych z tworzywa sztucznego.alt

Czym są wanny wychwytowe?

Są to zbiorniki, których zadaniem jest zabezpieczenie wycieków z pojemników wypełnionych substancjami chemicznymi, które są niebezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska. Wanny wychwytowe z tworzywa mają kształt beczek, pojemników, kanistrów czy mauzerów. Ustawienie pojemników na nich, zmniejszy ewentualność niekontrolowanego wycieku.

Oferowane przez nas wanny wychwytowe z tworzywa, wykonane są często polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE). Niektóre z modeli mogą być też wyposażone w kratownice. Takie pojemniki z tworzyw mogą służyć też jako platforma do rozlewania płynów z beczek do mniejszych naczyń.

W ofercie posiadamy także stalowe wanny wychwytowe, wykorzystywane w wielu dziedzinach przemysłu, zwłaszcza w tych, gdzie używane są paliwa, chłodziwa, smary, oleje, lakiery, roztwory alkaliczne lub kwasy.Kiedy warto stosować wanny wychwytowe?

Tego typu pojemniki z tworzyw sztucznych należy stosować wszędzie tam, gdzie składowane są substancje chemiczne. Dotyczy to beczek otwieranych, jak i tych zamkniętych. Stosowanie takiego rozwiązania to wymóg audytów środowiskowych, ale też praktyka, do której muszą stosować się wszyscy narażający środowisko na skutek użytkowania, przetwarzania lub magazynowania substancji niebezpiecznych.

Wybierając naszą wannę wychwytową z tworzywa, warto zwrócić uwagę na rodzaj przechowywanej w niej cieczy. Jej konstrukcja jest przemyślana tak, aby maksymalnie zabezpieczyć przechowywane substancje. Często wyposażone są w specjalne kratownice, które umożliwiają postawienie na nich beczek czy kanistrów, jednocześnie zapewniając przepływ przeciekającego płynu do wnętrza pojemnika.

W przypadku agresywnych chemikaliów, takich jak kwasy powodujące korozję, warto wybrać pojemniki z tworzywa sztucznego.

alt

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu