wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » BLOG » Jakie są rodzaje zagrożeń w pracy?
Kategorie
Kontakt
 • CSC Poland
 • Cleaning System Company sp. z o.o.
  ul. Owocowa 18, 62-080 Tarnowo Podgórne
  woj. wielkopolskie

  Magazyn:
  ul. Sątopska 10, 64-300 Bukowiec, woj. wielkopolskie
  NIP: 7811889407

 • E-mail:biuro@csc-poland.pl
 • Telefon+48 697 934 105
  +48 600 816 460
 • Godziny działania sklepuod poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-16:00
Systemy płatności
 • PayU

Jakie są rodzaje zagrożeń w pracy?Przed jakim niebezpieczeństwami pracodawca powinien chronić swoich pracowników?


 

Ciepło i płomień

Praca w najcięższych przemysłach naraża pracowników na stały kontakt z ciepłem i płomieniami. Niezależnie jakiego rodzaju jest ciepło może powodować poważne uszkodzenia ciała a nawet śmierć. Pracownicy zasługują na ochronę przez ubrania trudnopalne dostępne w sklepie CSC Poland.


Łuk elektryczny

Wysoka temperatura i promieniowanie świetlne towarzyszące łukowi elektrycznemu stwarza ryzyko urazu a nawet utraty życia. W naszym sklepie znajdziesz 83 wzory produktów Portwest zabezpieczających przed groźnymi wyładowaniami elektrycznymi.
 

Elektrostatyczność – ESD

Produkty oznaczone symbolem ESD, które chronią wrażliwy sprzęt elektroniczny przed wyładowaniami elektrostatycznymi przyczynią się do znacznych oszczędności wielokrotnie przewyższającymi koszt zakupu odzieży i obuwia ochronnego.

 

Brak widoczności

Oferowana przez nas odzież ostrzegawcza zapewnia maksimum widoczności w warunkach słabego oświetlenia oraz po zapadnięciu zmroku. Ponad 300 produktów odblaskowych stanowi najszerszą ofertę na rynku.

 

Wysoka temperatura

Długotrwałe przebywanie na słońcu powoduje zmęczenie i ryzyko udaru słonecznego. Wybierz produkt utrzymujący komfort termiczny i chroń się przed ekstremalnym gorącem i ekspozycją na słońce.

 

Ekstremalnie niska temperatura

Zmarznięcie i hipotermia są zagrożeniem, z którym stykają się pracownicy wielu branż. Zapewniamy rozwiązania chroniące przed ekstremalnym zimnem. Sprawdź nasze kurtki podgrzewane na baterie, kurtki ocieplane insulatexem lub polarem oraz wysokie trzewiki ocieplane futrem.
 

Zagrożenia chemiczne

Niebezpieczne chemikalia, żrące ciecze, suche cząsteczki a także substancje wydostające się pod ciśnieniem. W naszym sklepie CSC Poland znajdziesz miedzy innymi rękawice i buty chroniące przed zagrożeniem chemicznym.
 

Ochrona przed poślizgnięciem

Ciężkie urazy spowodowane poślizgnięciem i upadkiem są powodem długich nieobecności w pracy. Jako pracodawca dbający o bezpieczeństwo swoich pracowników wyposaż swój zakład w maty antypoślizgowe a personel w buty zapobiegające upadkom.
 

Upadek z wysokości

Zapobieganie ryzyku związanemu z upadkiem z wysokości zostało uregulowane prawnie. Do obowiązków pracujących na wysokości należy wyposażenie się środki zmniejszające siłę uderzenia, kolizji z przedmiotami i ziemią oraz ograniczenie miejsca wykonywania pracy w obszarach zagrożenia. Prace wykonywane na dachu, rusztowaniu, na wieżach telekomunikacyjnych, turbinach wiatrowych, przy konserwacji dźwigów czy też na regałach wysokiego składowania mogą wymagać szelek, linek, bloków samohamownych, urządzeń samozaciskowych i kotwiących, które łatwo zamówisz w sklepie internetowym CSC Poland.
 

Uderzenia

Kupisz u nasz kaski ochronne, zmniejszające siłę uderzenia przedmiotów spadających z wysokości, rękawice chroniące przed zmiażdżeniem dłoni a także buty z podnoskami kompozytowymi zabezpieczające palce przed urazami. Producenci oferowanych przez nas produktów używają najnowszych dostępnych materiałów i technologii, które zapewniają największą absorbcje siły uderzenia.
 

Ochrona oczu

Zapewniamy szeroką gamę produktów chroniących oczy, które oferują pełną ochronę optyczną w wielu środowiskach pracy. Możesz uniknąć kontuzji i uszkodzeń oka spowodowanych wypadkami zaopatrując się w okulary ochronne, gogle spawalnicze czy wizjerki chroniące przed łukiem elektrycznym. W naszym sklepie znajdziesz produkty spełniające normy ochrony przed promieniowaniem nadfioletowym, olśnieniem słonecznym a także wyposażone w automatyczne, samościemniające się filtry spawalnicze.
 

Hałas

Ekspozycja ucha na wysoki hałas może zniszczyć nerwy znajdujące się w uchu co w efekcie może spowodować trwałą utratę słuchu. Co ciekawe często pracownicy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia do czasu częściowej lub całkowitej utraty słuchu. Niebezpieczny dla słuchu jest nie tylko hałas ciągły ale także bardzo głośny hałas nagły. Rozwiązaniem problemu nadmiernego hałasu w miejscu pracy jest zakup ochronników słuchu także tych zaczepianych do hełmu lub zatyczek do uszu.
 

Ochrona dróg oddechowych

Produkty chroniące drogi oddechowe są używane przez pracowników narażonych na wdychanie niebezpiecznych substancji w miejscu pracy. W najgorszym wypadku, substancje takie mogą powodować raka, uszkodzenia płuc, choroby a nawet śmierć. Oferowane przez nas maski i półmaski są skonstruowane tak, aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, jak i komfort oddychania i wygodę noszenia. Nieodłącznym elementem sprawnego działania masek są w pełni wymienne filtry stosowane zarówno w maskach pełnotwarzowych jak i w półmaskach.

 

Cząsteczki nuklearne

Cząsteczki radioaktywne są poważnym zagrożeniem dla pracowników w wielu branżach. Środki ochrony pomagające chronić skórę i włosy przed przenikaniem takich cząstek są obowiązkowe w tego typu miejscach. Kupisz u nas kombinezony chroniące przed skażeniami promieniotwórczymi.

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii BLOG
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl